Az ügyészség szerint folytatni kell a nyomozást a kiskunfélegyházi polgármester körüli ügyben
Megalapozatlan, egyben törvénysértő volt, ahogy a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság megszüntette a kiskunfélegyházi ipari park egyik ingatlanával kapcsolatban különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanújával indított nyomozását – állapította meg a Kecskeméti Járási Ügyészség.
A Csányi József nemzeti fórumos polgármester által vezetett önkormányzat ügyletét a képviselő-testület egyik ellenzéki tagja jelentette fel. Kis-Szeniczey Kálmán – aki 2022-ben összellenzéki jelöltként az országgyűlési választáson is indult, de alulmaradt a Nemzeti Fórumot vezető Lezsák Sándorral szemben – azt állította, hogy a polgármester egyik barátja kaszálhat nagyot az ipari parki terület megforgatásán, különösen mert még a kötbérfizetési kötelezettségét is elengedték neki.
A 24.hu cikke szerint az Erki László által alapított Er-Fanteam Kft. 2017-ben vásárolta meg a régi laktanya helyén létre hozott ipari park egyik telkét húsipari vállalkozásának fejlesztése céljából. Az önkormányzat akkor 3200 forintos négyzetméteráron 20,7 millió forintos vételárat kért a területért. Az egyszemélyes kft.-nek az Opten cégadatbázisa szerint a vásárlás előtt és után is minden évben nulla forint volt a bevétele, Erki pedig a Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. temetkezési részlegvezetőjeként valójában önkormányzati alkalmazott.
Az ügyészségi határozatban idézett feljelentés szerint az Er-Fanteam a szerződésben kötbérfizetési kötelezettség terhe mellett vállalta, hogy a területen beruházásokat valósít meg. A vállalások nem teljesültek, ezt az önkormányzatnak szankcionálnia kellett volna, a Csányi vezette testület viszont 2019-ben lemondott a kötbérről. A feljelentő szerint ezzel a döntéssel 20 milliós nagyságrendű bevételtől fosztották meg a várost.
A kiskunfélegyházi képviselő-testület tavaly áprilisban újra elővette az ügyet, és annak ellenére, hogy megállapította, hogy „az önkormányzat által kitűzött gazdaságfejlesztési cél a fenti ingatlan tekintetében nem tud megvalósulni”, arról döntött, hogy az ingatlant 54 millió forintért visszavásárolják a cégtől, ami mintegy 8340 forintos négyzetméterárat jelent.
A döntéssel a polgármester barátja az inflációt és a banki betéti kamatrátát messze meghaladó, 150 százalékos profitot realizálhat, ami nemcsak érthetetlen, indokolatlan és etikátlan, de szerintem a Btk.-ba is ütközik – mondta a 24.hu-nak Kis-Szeniczey, a Veled a Városunkért Egyesület képviselője.
A rendőrség a lap kérdésére megerősítette, hogy a terület-visszavásárlási büntetőügy folyamatban van, a nyomozást a megyei kapitányság gazdaságvédelmi osztálya végzi. További információt a nyomozás érdekeire tekintettel nem közöltek.
Ahogy Csányi József korábbi ügyével kapcsolatban sem adtak tájékoztatást, arra hivatkozva, hogy a polgármester magán- vagy családi életével kapcsolatos tevékenység, illetve adat nem minősül közügynek. A lap felidézi, hogy a polgármester karácsonyt megelőzően egy szórakozóhelyen botrányt okozott. Ittasan belekötött több emberbe, és állítólag magánéleti gondjai miatt öngyilkossággal is fenyegetőzött, amit a Blikk megkeresésére ő sem cáfolt.