Előkerült Pesty László

HírKlikk 2026. február 24. 16:30 2026. feb. 24. 16:30

A rendőrség visszavonta a NER-ből kibeszélő dokumentumfilmes, Pesty László körözését, akit február 9. óta eltűntként kerestek.

A Blikk úgy tudja: Pesty jól van, és nem indult semmilyen eljárás ellene a rendőrségen az előkerülése után.

Az ugyanakkor továbbra sem világos, hogy hol volt az elmúlt két hét alatt Pesty, valamint, hogy milyen okból volt távol. A filmes volt felesége az eltűnésekor azt írta, hogy Pesty a mostani helyzetet önszántából idézte elő, és vagy egészségügyi kezeléseknek vetette alá magát, vagy távozott az országból.

Múlt héten a 24.hu több furcsaságot is feltárt, amikor megpróbálta áttekinteni Pesty üzleti közelmúltját:

– négy évvel ezelőtt átadta akkor 92 éves édesapjának hat cégét, az apja tavaly év végén elhunyt,

– továbbá 2025-ben a filmes három érdekeltségét számolta fel bíróság, még működő vállalkozásaival szemben pedig végrehajtási eljárásokat folytat a NAV,

– a lap megtudta, hogy a tavalyi év elején több volt alkalmazottjának a munkabérét sem fizette ki,

– egy Pestyvel régi barátságot ápoló forrás elárulta, hogy az utóbbi időben odáig romlott a filmes anyagi helyzete, hogy a napi megélhetéshez kért kisebb összegű kölcsönöket.