Gréczy Zsolt videósorozata: Gyurcsány alatt jobb volt

HírKlikk 2024. november 3. 10:08 2024. nov. 3. 10:08

Gréczy Zsolt a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője, elnökségi tagja, videósorozatot indított, amelyben azt kívánja bemutatni, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnöksége idején jobban éltek a magyar emberek, mint Orbán Viktor kormányainak regnálása alatt. 

Csak néhány, sokak által mára elfeledett tény, a teljesség igénye nélkül: Gyurcsány Ferenc kormányzása idején Magyarországon demokrácia volt. Nem ültettek pártkatonákat független intézmények élére, az ellenzék jogai csorbítatlanok voltak az országgyűlésben, szerepelhettek az akkor még valóban közszolgálati médiában. Nem családtagjait és csókosait hozta helyzetbe, s tette milliárdossá, miniszterelnöki fizetését az utolsó fillérig  jótékony célra adta. Magyarország nemzetközileg nem volt elszigetelt, hazánkba látogatott a világ valamennyi jelentős vezetője – az amerikai, a francia, az orosz elnök, a német kancellár, a spanyol király stb.). Nem lesajnált, leharcolt páriái, hanem megbecsült tagjai voltunk a NATO-nak és az Európai Uniónak. 

Gyurcsány miniszterelnöksége idején nyíltak meg a határok a schengeni csatlakozással, s az uniós döntéshozókban fel sem merült, hogy fejlesztési pénzt tartsanak vissza, mert Magyarországon nem lopták el. Épült autópálya, híd, erősebb volt a forint, olcsóbb volt a benzin, nem volt ekkora hiány háziorvosból, megújultak iskolák, mentőállomások. 

És épült még sok minden más. Például hat új egyetemi központ (SOTE, Corvinus, Debrecen, Szeged, Gödöllő, Szolnok), ekkor jött Magyarországra a Mercedes-gyár, volt szabad tankönyvválasztás, nem üldözték el Budapestről a CEU-t, szélerőmű létesült az M1-es autópálya mellé. Új épületet kapott a Bajcsy, a Szent Imre Kórház, az onkológiai központ. (Ez utóbbi avatásán a miniszterelnök mellett büszkén ott állt Kásler Miklós, Orbán későbbi minisztere.) 

Többet ért a nyugdíj, nem volt Európa-rekorder infláció, ekkor indult a babakötvény, az özvegyi nyugdíjak rendezése, jelentősen nőttek a szociális kiadások. Nem volt 27 százalékos áfa, több gyermek született, többen jártak egyetemre. Gyurcsány emelte utoljára a családi pótlékot. Nem volt ekkora tandíj, ilyen mértékű kivándorlás.

Ez volt a gyarapodó Magyarország időszaka, miközben a nagy uniós pénzek csak 2010 után jöttek.

A sorozat első részében dr. Komáromi Zoltán, a DK egészségügyi szakpolitikusa az Országos Onkológiai Intézet épülete előtt mondja el véleményét arról, hogy a rákbetegségek kezelésében milyen bűnök terhelik az Orbán-kormányt.