Ha Orbán megnyeri a választást, köztársasági elnök lehet belőle

HírKlikk 2025. július 16. 15:00 2025. júl. 16. 15:00

Ha lett volna bátorsága Orbán Viktornak, akkor már régen egy erős köztársasági elnök státuszában lenne, de nem merte meglépni – mondta Csintalan Sándor a KlikkTV Mélyvíz című műsorában.

Csintalan Sándor szerint ez a vágy továbbra is ott munkál Orbánban, és ha megnyeri a választásokat, ezt meg fogja, vagy kénytelen lesz meglépni. Úgy véli, nem azért, mert akkor ő lesz a Magyar Honvédség parancsnoka, hanem azért, hogy megtartsa a hatalmát. Ezért nagy szerencsének tartja, hogy még az Európai Unió tagjai vagyunk. Szerinte Orbán reálpolitikus, ezért a választás előtt még mérsékli magát.

Sok új dolgot látunk mostanában, „a Lázár is szaladgál össze-vissza”, de Csintalan szerint ez le van dumálva, ő egy olyan ember, aki erre képes, és akinek meg van engedve.

Csintalan Sándor a beszélgetés során azt is elmondta, hogy Orbán Viktor teljesen nyilvánvalóan „Putyin csicskásaként, politikai kiszolgálójaként viselkedik”, ami szerinte annyira világos, mint amikor az Egri csillagokban kiderült, hogy Hegedűs hadnagy az áruló. „Mi kell még? Ha ezt az ország nem fogja föl…” – tárta szét a karját Csintalan Sándor.