Magyar Péter felmentette Czunyiné Bertalan Juditot

HírKlikk 2026. június 25. 16:30 2026. jún. 25. 16:30

A kormányváltás ellenére a fideszes Védvonal vezetőjének kinevezett Czunyiné dr. Bertalan Judit volt mindeddig a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program monitoring bizottságának, illetve a Terület és Településfejlesztési Operatív Program Plusz monitoring bizottságának az elnöke.

Mindez csak most derült ki a Magyar Közlönyből - írja a 24.hu. Megjelent ugyanis Magyar Péter miniszterelnök határozata, amely szerint azonnali hatállyal felmentette mindkét tisztségéből. Csütörtöktől a kormányfő a két testület irányítását Szabó Mátyásra, a Vidék- és Településfejlesztési Minisztérium vidék- és területfejlesztési államtitkárára bízta.

Orbán Viktor tavaly áprilisban nevezte ki Czunyiné Bertalan Juditot, aki volt korábban közoktatásért is felelős, de akkor éppen Navracsics Tibor alatt, a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium területfejlesztésért felelős államtitkáraként dolgozott.

A Fidesz elnöke a minap őt bízta meg azzal, hogy a jogsérelmek megakadályozására hivatott Védvonalat országos vezetőként szervezze meg és irányítsa. Új szerepéről azt mondta: szerinte a fideszesek büszkék lehetnek

nem szabad hagyni, hogy valakinek azért kelljen leszegett fejjel járnia, mert a Fideszre szavazott.

Az általa irányított hálózat megszervezését nagyon fontosnak nevezte, hogy az emberek a lelki hatású abúzusok, zaklatások, beszólások, lökdösődések, más incidensek esetében megvédhessék magukat. Jogi, emberi és kommunikációs védelmet és segítséget ígért a Fidesz támogatóinak. A fideszes politikus épp a kormányfő döntésének napján jelent meg a Demokrata címlapján. Azt mondja: nem hagyják magukat meghurcolni.

Lőrincz Viktória azonnali feladatot kapott

A Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározat szerint a Tisza-kormány az előző kabinet úgynevezett Gazdaság-újraindítási Akciótervének végrehajtása érdekében bővítette a Magyarország Helyreállítási és Ellenállóképességi Tervéhez kapcsolódó listát.

Uniós pénzekből támogatnák az okos villamosenergia-fogyasztásmérők telepítésére (53 milliárdos keretösszeg), illetve a megújuló energiaforrások integrálására (480 milliárdos keretösszeg) pályázókat. A szoros határidő miatt Magyar Péter azzal bízta Lőrincz Viktória vidék- és településfejlesztési minisztert, hogy azonnal gondoskodjon a két villamosenergia-hálózat fejlesztését támogató program végrehajtásának megkezdéséről.