Megszüntette az eljárást az ügyészség a nőverő volt fideszes EP-képviselő ellen
Megszüntette az ügyészség az eljárást Győrffy Balázs nőverési ügyében – tudta meg a 24.hu.
A 24.hu értesülései szerint a volt fideszes EP-képviselő sikeresen megállapodott az orrcsonttörést szenvedő nővel és a másik két általa bántalmazott férfival a közvetítői eljárás során.
Győrffy 2024. augusztus 23-án tette közzé a közösségi oldalán, hogy ittasan „vitába keveredett egy hölggyel”, és a vita tettlegességig fajult. A történtek után a politikus közölte: „Elfogadhatatlan és vállalhatatlan, amit tettem. Cselekedetemet rettentően sajnálom. Noha sajnálatos módon nem emlékszem a történtekre, elfogadhatatlan, amit tettem”. Kifejtette, hogy vállal minden felelősséget és jogi következményt a tette miatt. A politikus a történtek után visszavonult a közélettől, lemondott EP-képviselői mandátumáról és a Nemzeti Agrárkamara elnöki tisztéről is, egyúttal kilépett a Fideszből.
Az ominózus estén a politikus a Lánchíd pesti oldalán, egy szórakozóhely közelében megjegyzéseket tett az utcán egy nőre. A hölgy társaságából ezt egy férfi szóvá tette, és a politikushoz lépett, összeszólalkoztak, és verekedésig fajult a dolog. Úgy tudjuk, hogy Győrffy ütött először, és puszta kézzel támadt a nőre és két férfira. Akkorát ütött a nő arcába, hogy az nyolc napon túl gyógyuló orrcsonttörést szenvedett. A politikus által bántalmazott két férfi könnyű sérüléseket szenvedett.
A nyomozó hatóság közel négy hónappal a történtek után súlyos testi sértéssel és kétrendbeli könnyű testi sértéssel gyanúsította meg a politikust, aki akkor még nem tett vallomást. Később azonban írásbeli vallomásában már mind a három bántalmazást beismerte.