Orbán Viktor újabb nemzetközi botrányba keveredett
A magyar miniszterelnök állításai szerint „meg tudta védeni a magyar érdekeket” Donald Trumppal folytatott telefonbeszélgetésében, ám a valóság egészen más. Vajon Orbán hazugságai már az Egyesült Államok elnökét is megtévesztették? És mit jelent ez Magyarország számára? A KlikkTV Egyenleg című műsorának második részében Juhász Ferenc volt miniszter és Kiss Andrej újságíró járják körbe a kérdést: kit nem vert még át Orbán Viktor – szövetségeseit, saját pártját, vagy magát az országot?
A beszélgetésben szó esik az orosz energiafüggőségről, a MOL vezérigazgatója által nyilvánosan kimondott tényekről, valamint arról, hogy a kormány állításai miért állják ki egyre kevésbé a valóság próbáját. Elemzőink részletesen bemutatják: miként próbálja Orbán Viktor a biztonságra hivatkozva, fenntartani az orosz olajhoz való hozzáférést, miközben diplomáciai hazugságokkal operál a nemzetközi színtéren.
Az adás rávilágít arra is, milyen következményekkel járhat Magyarország külpolitikai elszigetelődése: a szomszédos országokkal való megromlott viszony, az EU-ban és a NATO-ban vállalt kötelezettségek megkerülése, valamint az, hogy az amerikai adminisztráció mennyire tolerálja majd a magyar kormány kettős játékát.
Ez a műsor nemcsak politikai elemzés, hanem figyelmeztetés is: ha a biztonság és a hitelesség kérdése politikai játékká válik, annak az egész ország látja kárát.