Tarr Zoltán bocsánatot kért

HírKlikk 2026. június 26. 10:00 2026. jún. 26. 10:00

Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter Nagy Ervin kultúráért felelős államtitkárral kereste fel a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő (NKTK) munkatársait szerdán, hogy a miniszter bocsánatot kérjen tőlük az előző vezetés nevében, és megerősítse, hogy a kulturális támogatások rendszere átláthatóan és igazságosan működhet a megtisztulás után azokkal a munkatársakkal, akik nem követtek el bűncselekményt. A miniszter csütörtökön a Facebookon számolt be a látogatásról.

Tarr Zoltán bejegyzésében azt írta, hogy a kulturális támogatásokra szánt közpénz visszaéléseinek felderítése közös érdek, ahogy a felelősök elszámoltatása is.

"A visszaéléses botrány viszont olyanokat is megvisel, akik nem tudtak a visszaélésekről, tisztességgel végezték munkájukat, miközben a rendszer visszaélt bizalmukkal" - írta.

Hozzátette, hogy ezért látogattak el szerdán az NKTK munkatársaihoz, akik munkájukkal folyamatosan segítik a bűnesetek felderítését. "Nem ők a hibásak, hanem azok, akik visszaéltek megszerzett hatalmukkal" - tette hozzá.

Tarr Zoltán arra is kitért, hogy az NKTK munkatársai folyamatosan segítik a támogatások adminisztrációját. Köszönetét fejezte ki azért is, hogy "kitartóan segítik a nyomozók munkáját, nélkülük nem tudna ilyen gyorsan fény derülni az igazságra".

Mint fogalmazott, az előző vezetés nevében is bocsánatot szeretne kérni tőlük azért, hogy ezt át kell élniük.

Rögzítette: a megtisztulás egy szükségszerű folyamat ahhoz, hogy a kulturális támogatások rendszere a korábbiakkal ellentétben átláthatóan és igazságosan, politikamentesen működhessen. "Azokkal a munkatársakkal együtt, akik nem követtek el bűncselekményt és nem asszisztáltak a visszaéléseknél" - olvasható a bejegyzésben.

Forrás: MTI