89 éve nem kapott ekkora verést a német labdarúgó válogatott

HírKlikk 2020. november 18. 09:01 2020. nov. 18. 09:01

A spanyoloktól 6–0-ra kaptak ki a Nemzetek Ligájában. Kiütéses győzelmével a spanyol csapat végzett az A-liga 4. csoportjának élén, ezzel készülhet a négyes döntőre. Ferran Torres triplázott.

Arra, hogy fél tucat gólt kapjanak a németek, miközben egyet sem szereznek, utoljára 89 éve, 1931-ben volt példa. Ez volt történelmük második legnagyobb veresége, ennél többet csak 1909-ben, 111 évvel ezelőtt kaptak az angoloktól.

NEMZETEK LIGÁJA

6. FORDULÓ

A-DIVÍZIÓ

4. CSOPORT

Spanyolország–Németország 6–0 (3–0)

Sevilla, Estadio de La Cartuja, zárt kapuk mögött. Vezette: A. Ekberg (svéd)

SPANYOLORSZÁG: Unai Simón – Sergi Roberto, Ramos (E. García, 43.), Pau Torres, Gaya – Rodri, Canales (Fabián Ruiz, 12.)  – Dani Olmo (Gerard Moreno, 73.), Koke, Ferran Torres (Asensio, 73.) – Morata (Oyarzabal, 73.). Szövetségi kapitány: Luis Enrique

NÉMETORSZÁG: Neuer – Ginter, Süle (Tah, a szünetben), Koch, Max – Goretzka (Neuhaus, 61.), Gündogan, Kroos – Gnabry, Werner (Henrichs, 76.), L. Sané (Waldschmidt, 61.). Szövetségi kapitány: Joachim Löw

Gólszerző: Morata (17.), Ferran Torres (32., 55., 72.), Rodri (38.), Oyarzabal (88.)

A németek éllovasként, s nem mellékesen 12 meccses veretlenségi szériával érkeztek Spanyolországba. 2003 óta nem fordult elő, hogy a két válogatott találkozóján valamely együttes egy gólnál többet lőtt volna, olyan pedig, hogy kétgólos különbségnél nagyobb legyen a végeredményben még soha az eddigi 24 mérközésükön - írja a Nemzeti Sport.

Kedd este 32 perc után már 2–0 állt az eredményjelzőn, Álvaro Morata, majd a több ígéretes lehetőséget is elpuskázó Ferran Torres talált az egyébként jól védő Manuel Neuer kapujába... A 38. minutumban egy újabb Fabián Ruíz szöglet után Rodri bólintotta a német hálóba a harmadik spanyol gólt (3–0). Míg a spanyoloknak tizenhárom gólszerzési kísérletük volt, addig a németeknek csak egy, s az sem találta el Unai Simón kapuját az első 45 percben. Nyomasztó volt a spanyol fölény: 66 százalékban volt a házigazdánál a labda, míg a vendégeknek 34 jutott.

A térfélcsere sem jelentett fordulatot. Az 55. percben Ferran Torres szerzett újabb gólt, aki aztán a 72. percben a mesterhármasát is összehozta. A hajrában érkező cserék után a spanyol gépezet is leült kissé, a 88. percben viszont a csereként beálló Mikel Oyarzabal beállította a 6–0-s végeredményt!

Forrás: Nemzeti Sport