Idén is eljut egy magyar középiskolás az Északi-sarkra

HírKlikk 2026. június 24. 16:30 2026. jún. 24. 16:30

Jeremejev Marcell, a Budapesti Károlyi Mihály Magyar–Spanyol Kéttannyelvű Gimnázium tanulója képviseli Magyarországot a Roszatom A tudás jégtörője nemzetközi tudományos és oktatási projektjének egyik nyerteseként az augusztusi északi-sarki expedícióban - közölte a Roszatom az MTI-vel kedden.

A moszkvai ATOM Múzeumban a Roszatom támogatásával szervezett A tudás jégtörője elnevezésű nemzetközi verseny eredményhirdetésén az orosz tanulókon kívül 22 országból - Bangladesből, Bolíviából, Brazíliából, Dél-Afrikából, Egyiptomból, Fehéroroszországból, Indiából, Indonéziából, Kazahsztánból, Kínából, Kirgizisztánból, Magyarországról, Mianmarból, Mongóliából, Namíbiából, Örményországból, Ruandából, Szerbiából, Tanzániából, Törökországból, Üzbegisztánból és Vietnamból - mintegy ötezer 14-16 éves középiskolás vett részt.

Oroszországon kívül, ahol 73 ezren jelentkeztek a versenyre, különösen népszerű volt a vetélkedő Kazahsztánban (945 résztvevő), Kirgizisztánban (827 résztvevő) és Fehéroroszországban (464 résztvevő) - tették hozzá.

A nemzetközi verseny három szakaszból állt. Az elsőben egy 30 kérdésből álló tudományos kvízzel tesztelték természettudományos, a nukleáris energiával és a csúcstechnológiákkal, valamint az északi-sarkvidék kutatásával kapcsolatos ismereteiket.

A második fordulóban a szakértők előadásai alapján kérdésekre kellett válaszolniuk a versenyzőknek. Országonként tízen jutottak a döntőbe, ahol prezentációt kellett készíteniük arról, hogy miként változtatják meg a nukleáris technológiák a világot - közölték.

Forrás: MTI