A Tisza most találkozott először a Fidesz mindent ledaráló propagandagépezetével
Szakács László, a Szocialisták és Demokraták alelnöke, valamint Murány András kommunikációs tanácsadó volt a vendége a KlikkTV Egyenleg című műsorának. A beszélgetés középpontjában a Tisza Párt adópolitikai elképzelése és annak fideszes keretezése állt..
Szakács László a beszélgetés során elmondta, azzal egyetért, hogy akinek több jutott, többel járuljon hozzá a közöshöz, a legszegényebbek adóterheit pedig csökkenteni kell. Kulcskérdés számára az, hogy az adófizetés után mit kapnak a polgárok: közszolgáltatások minőségét, hozzáférhetőséget és egyenlő esélyeket. Példákon keresztül mutatta be, hogy a magyar egészségügyben a betegnek gyakran saját forrásból kell kiegészítenie a finanszírozást, miközben stadionok és luxusberuházások épülnek.
Szakács László hangsúlyozta a közszolgáltatások és az állami média felelősségét is: az adóforintokból a polgároknak valós értéket kellene kapniuk, nem propagandát. Felhívta a figyelmet arra, hogy a társadalmi egyenlőtlenségek nem csupán a bevételek elosztásában, hanem az egészségügy, az oktatás és a közlekedés minőségében is megmutatkoznak.
Murány András kiemelte, hogy a Fidesz rendkívül profi propagandagépezettel működik: a kiragadott mondatokból és torzított információkból azonnal narratívát építenek, amely a választók érzelmeire hat. Hangsúlyozta, hogy a politikai szereplők – különösen az ellenzéki pártok – gyakran defenzívába kényszerülnek, mert nem ismertetik elég világosan álláspontjukat. „A Tisza először találkozott azzal a kommunikációs trekkel, ami az ellenfél érzelmeire hat, és a kiragadott szavakat felhasználja” – foglalta össze.