Pénzeső hullott a gazdálkodókra

HírKlikk 2025. február 19. 10:30 2025. feb. 19. 10:30

Újabb nagy összeget, több mint 22 milliárd forintot fizetett ki a Magyar Államkincstár a gazdálkodóknak a 2024. évi egységes kérelmekben szereplő közvetlen támogatási jogcímekhez kapcsolódóan. A teljesített összeg közel fele – mintegy 11,5 milliárd forint–- az alaptámogatás és az újraelosztó támogatás keretében jutott el 6500 termelőhöz. Emellett a kertészeti és állattartó ágazatok számára fontos, termeléshez kötött támogatások 10 jogcímén is történtek kifizetések – közölte az Agrárminisztérium (AM) kedden az MTI-vel.

Kiemelték, fontos lépés a gazdálkodók munkájának napi finanszírozása szempontjából, hogy három olyan termeléshez kötött támogatási jogcímen is megkezdődtek a kifizetések, amelyek esetében erre eddig nem nyílt lehetőség.

A cukorrépa termesztők 2,6 milliárd forinthoz, a szemes fehérjetakarmányt termesztők közel 3 milliárd forinthoz jutottak részletfizetés keretében, emellett pedig a rizstermesztők részére is megindultak a teljesítések.

Részletezték, jelentősebb kifizetésben részesült az ipari zöldségnövény ágazat 2,6 milliárd forint, a gyümölcstermesztők 1,5 milliárd forint, a zöldségnövény termesztők 763 millió forint, a szálas fehérjetakarmányt előállító gazdálkodók 585 millió forint, valamint az ipari olajnövényt termelő gazdaságok 122 millió forint értékben.

Az agrártárca elkötelezett amellett, hogy a gazdálkodók a közvetlen támogatások keretében járó összegek jelentős részét a 2025. évi egységes kérelmek benyújtását megelőzően megkaphassák – tájékoztatott a szaktárca.

A KlikkTV témához kapcsolódó korábbi, 2023. december 11-i adása itt nézhető meg: