Gáspár Evelin hálás Istennek, hogy Szijjártó Péterrel dolgozhatott

HírKlikk 2026. április 23. 13:00 2026. ápr. 23. 13:00

„Remélem, most már minden kedves honfitársam kiörömködte magát és a szeretetország építésén dolgozik!” – kezdi szerdán közzétett Instagram-bejegyzését Gáspár Evelin.

Szijjártó Péter leköszönő külgazdasági és külügyminiszter sajtóreferense posztjában azt írta, minden rendben van vele, és nem ez az első alkalom, hogy lent van az életben. „Számtalanszor álltam már fel, és pont ettől vagyok olyan erős, kitartó és küzdő szellemű ember, mint amilyen vagyok!” – közölte. Majd azzal folytatta, hálás Istennek, hogy „Magyarország leghosszabb ideig szolgáló külügyminisztere” mellett dolgozhatott.

Mint írta, rengeteget tanult munkája során, és sok értékes embert ismert meg. A legfontosabb tanulságnak pedig azt tartja, hogy az emberek címkéznek.

„Ez az ő dolguk. Az pedig a tiéd, hogy hagyod-e. Ha van önbecsülésed, önkritikád és egy őszinte, támogató közeged, ezek a címkék egyszerűen nem tapadnak meg rajtad!” – vélekedett. Gáspár Evelin szerint lehet károgni, megjegyzéseket tenni és irigykedni, „de legyünk őszinték: a károgók is éltek volna ugyanúgy ezzel a munkalehetőséggel” – tette hozzá.

A Népszava emlékeztet: tavaly decemberben derült ki, hogy Gáspár Győző, azaz Győzike, a Fidesz-tag celeb lánya a Külgazdasági és Külügyminisztérium kommunikációs stábjában dolgozik, ahol sajtóreferensi pozícióban – és bérezéssel – a tárcavezető közösségimédia-platformjait szerkeszti, és a delegációjának tagjaként Moszkvába is elkísérte Szijjártó Pétert. A miniszter a Gáspár Evelin alkalmazását firtatókkal kapcsolatban egy korábbi interjújában „az extrém szélsőséges, rosszindulatú, liberális terroroldal” elképesztő képmutatását emlegette, és „kőkemény cigányozást” kiáltott.