Karácsony Gergely: a szabadság és az elfogadás közös ügyünk
A szabadság és az elfogadás közös ügyünk - írta Karácsony Gergely főpolgármester kedden a Facebook-oldalán annak kapcsán, hogy szombaton tartják a 31. Budapest Pride felvonulást.
A főpolgármester arra buzdított,"álljunk ki együtt egy nyitottabb, szabadabb Budapestért!"
Karácsony Gergely egy videót is közzétett, amelyben arról beszél: a pride elsősorban azokról szól, akiknek a többségitől eltérő a szexuális identitása, de valójában mindenkiről, "hiszen ha nem vagyunk mindannyian szabadok ebben a városban, akkor valójában egyikünk sem az".
Megköszönte "az ingyenreklámot annak, aki lelopta" az Erzsébet hídról a kihelyezett pride-zászlókat. "Budapest életében így 31 év után ugyanolyan normális esemény, ünnep a pride, mint bármi más, amit közösen ünnepelhetünk" - mondta.
Karácsony Gergely a tavalyi rendezvény megtartásának körülményeit felidézve jelezte, hogy 2025 egy kivételes év volt, mert a kormányzati tiltások miatt a fővárosi önkormányzat szervezte meg a Budapesti Büszkeség Menetét. A mostani Pride visszatérés a "normális kerékvágásba", amikor a civilek hívják az embereket, hogy álljanak ki közösen a sokszínűségért, a szabadságért és az elfogadásért - mutatott rá, hozzátéve, Budapest ezzel együtt is büszke a 31. Budapest Pride-ra.
Karácsony Gergely közölte, a menet szombaton délután három órakor indul az Operától, majd az újra fellobogózott Erzsébet hídon keresztül a Vérmezőig halad.
A főpolgármester úgy fogalmazott: "a szabadságért nemcsak akkor kell kiállni, amikor nehéz idők vannak, hanem akkor is, amikor egy kicsit jobb idők vannak, éppen azért, hogy ne legyenek ebből aztán újra nehéz idők".