Kövér László 2006-ban még támogatta, hogy az EU ne adjon pénzt a magyar kormánynak

HírKlikk 2025. április 14. 13:30 2025. ápr. 14. 13:30

Kövér László 2006-ban még támogatta, hogy az EU ne fizessen támogatásokat Magyarországnak – osztott meg egy korabeli videót Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke.

A videón a Duna TV stúdiójában Kövér László jelenlegi fideszes házelnök látható, akit Orbán Viktor akkori strasbourgi kijelentéséről kérdeztek, mely szerint az EU ne nyújtson segédkezet a hazug és csaló kormányoknak, egyértelműen az akkori magyar kormányra célozva.

„Egy olyan nemzetközi közösség számára, amely mindig azt hangoztatja, hogy nem pusztán gazdasági érdekközösség, hanem az értékek közössége is, amely azt hangoztatja, hogy a demokrácia, a civilizáció letéteményes, akkor tessék komolyan venni a saját normáit a saját területén belül

– válaszolt Kövér László fideszes házelnök még 2006-ban a riporter kérdésére, hogy egyetért-e Orbán Viktor kijelentéseivel, mely szerint az Európai Unió tagadja meg segítségnyújtást „a csaló és hazug kormányoknak”.