Mit titkol a kormány a Budapest-Belgrád vasútvonalról?
Jó volna valamilyen normális magyarázatot kapni arra, hogy miért kellett tíz évre titkosítani a Budapest-Belgrád vasútvonal iratait. Milyen államérdek fűződik ahhoz, ha a nyilvánosság ne ismerhesse meg a részleteket? Túl azon, hogy feltehetőleg sokan felháborodnának, ha esetleg kiderülne, hogy egy előnytelen üzletet kötöttek a mi nevünkben, a mi bőrünkre.
Mert a 700 milliárd forintos hitelt és a kamatokat nekünk kell majd visszafizetni. Pontosabban, nekünk, a gyerekeinknek és az unokáinknak. Mi lehet az a titok, amelyet a Nemzeti Együttműködés Rendszere nem akar megosztani velünk, magyarokkal? Óv bennünket, mint a gondos szülő, nehogy idő előtt megtudjuk, hogy nem a gólya hozza a gyereket. Hogy a Mikulásnak nincsen szánja, és nem a Jézuska, hanem apuka és anyuka pakolja tele a fa alját ajándékokkal.
Mi az a nagy titok, amelyet – nyilván a mi érdekünkben – nem kívánnak felfedni előlünk? Attól félnek, hogy szomorúak leszünk, ha kiderül, hogy nem a nyuszi tojja húsvétkor a piros tojást? Tessék bennünket komolyan venni, felnőtt, béketűrő emberek vagyunk, ha elviseltük, hogy elvegyék a magánnyugdíj-pénztárakban tartott 3 ezer milliárd forintunkat, valahogy túltesszük magunkat ezen is.
Elvileg még az is elképzelhető, hogy ezzel az üzlettel minden a legnagyobb rendben van, és ennél jobb bizniszben még soha sem volt benne Magyarország. Hogy végre egyszer a győztes oldalon állunk, számolatlanul jön a pénz, és olyan gazdagok leszünk, hogy jut belőle mindenkinek, mindenre.
Ha tényleg így van, akkor miért kellett tíz évre titkosítani a vasútvonal iratait? Megszokásból? Vagy, hogy tudjuk, hol a helyünk? Ha tényleg annyira jó ez az üzlet, mint ahogyan a felelős vezetők mondják, akkor azok az adófizetők, akiknek a pénzéből majd vissza kell fizetni a felvett hitelt és annak kamatait, miért nem ismerhetik meg a részleteket?
Írásunk folyamatosan frissül, ahogy választ kapunk az illetékesektől, közöljük.