„Népi” konzultációra buzdít a CÖF arca

Vasvári G. Pál 2020. augusztus 8. 17:32 2020. aug. 8. 17:32

Alighanem jól elszólta magát közleményében a CÖF-CÖKA kuratóriumi elnöke, Csizmadia László. A kormány „nemzeti” konzultációját következetesen „népi” konzultációként említette. Problémás ám kissé ez a névcsere. Az ominózus „népi” intézményt ugyanis eredetileg a hitlerájban vezették be, a demokratikus – a diktatúrában tehát nem kívánatos – népszavazás kiváltására…

A népi konzultáció hajrájához ért. Mi nemzetünkért, családjainkért aggódó és tenni akaró polgárok, nem hagyhatjuk válaszok nélkül kormányunk feltett konzultációs kérdéseit” – írta Csizmadia László. S hozzáfűzte: „Aki még nem tette, ragadjon tollat vagy használja az internetes lehetőséget, töltse ki a népi konzultáció kérdőívet…”.

 

Mi van? Káprázik tán a szemem? Újra elolvasom. Nem, nem a látásommal van baj. Tényleg ezt közölte! Azért – önellenőrzés gyanánt, biztos, ami biztos – beírom a Google keresőbe, hogy „népi konzultáció”. Jön is rá 530.000 találat. Az első oldalakon – a friss közleményt leszámítva – jellemzően Adolf Hitler, a Harmadik Birodalom és a náci Németország sűrű emlegetésével…

 

Nem véletlenül. Hisz’ tényleg onnan ered az efféle „inzultáció”. Esett szó erről már korábban több portálon, köztük a Hírklikken, de még az Országgyűlésben is. Utóbbit tanúsítja a parlamenti napló. Nem tagadhatják le a kormánypárti képviselők. Nem mondhatják, hogy fogalmuk sem volt a konzultációnak titulált módszer felettébb sötét múltjáról …

Szóval az itt a kérdés: mi lesz ebből? Elhatárolódik-e a Fidesz-KDNP és/vagy legalább a parlamenti képviselőcsoportja a fideszes-kádéenpés magyar kormány által folytatott nemzeti konzultációt a náci Németország népi konzultációja nevével illető (és így a kettőt összemosó) Csizmadia Lászlótól, a CÖF-CÖKA kuratóriumi elnökétől? Vagy – ahogyan dr. Csernus Imre pszichiáter mondaná –„bevállalja” amit az elnök írt? Nem hagyja őt (sem) az út szélén? Még azután sem, hogy freudi elszólásával, Csizmadia úr talán leleplezte a titkolt „völkisch” vezérgondolatot?

És tessenek mondani, nem lesz ebből gubanc? Hiszen két év sincs már hátra a választásokig. Biztos, hogy az egyatábor szavazói mind ilyen rovott múltú jövőképet dédelgetnek? Vagy tutira veszik az országló urak: addigra megint összekovácsolja majd őket a közben itt újra megjelenő Völkischer Beobachter?