Orbán az óév utolsó napján is énekelt
Bár Orbán Viktor néhány nappal ezelőtt gyerekek kérdésére válaszolva arról beszélt a közösségi oldalán, hogy fahangja van, ezért a karácsonyi közös éneklésnél a családja megkéri, hogy halkan énekeljen, a tavalyi év utolsó napján nem állta meg, hogy dalra fakadjon. Ezúttal arról dalolt, hogy „Magyarország előre megy, nem hátra”.
A dal zenéjét nem a miniszterelnök szerezte, egy ismert magyar nóta szövegét változtatták meg, mégpedig oly módon, hogy a kormány „Magyarország előre megy, nem hátra" szlogenjét írták bele. Orbánnal együtt olyan illusztris személyiségek énekelték a slágergyanús nótát, mint például a mulatós zene világából ismert Fásy Ádám.
Nem ritka eset, hogy a miniszterelnök dalra fakad. Egy alkalommal például meghívott politikusok, sportolók és művészek körében adott fogadást a volt Karmelita kolostor teraszán Orbán Viktor, az esemény apropója az volt, hogy akkor 28 éve hagyta el az utolsó szovjet katona Magyarországot. Nótázás is volt, a miniszterelnök is énekelt.
Ugyancsak emlékezetes Orbán Viktor énekesi munkásságában, hogy 2012 októberében Melocco Miklós etyeki Isten, áldd meg a magyart című szobrának átadásán jött rá a megvidámodás. „Megjöttek a fehérvári huszárok” – így szólt autentikusan a nóta, ám a miniszterelnök jó kedve már akkor is határtalan volt, nem molyolt a részletekkel, így azután az ő elővezetésében mindez így hangzott: „elmentek a fehérvári huszárok”. Nyakkendős urak állták körül akkor a miniszterelnököt, s láthatólag senki nem volt már szomjas közülük. Amikor Orbán azt énekelte, hogy „elmentek a fehérvári huszárok”, a dalos kompániához tartozó Nemcsák Károly színigazgató így kontrázott: „Sok kislányt meghágtak”.
Nyilván utódnemzés céljából hágták meg őket. Mi másért?
2017 májusában A szegedi csikós című dalt énekelte Orbán Pekingben, a Bank of China rendezvényén, a kínai selyemúttal kapcsolatos gazdasági konferencián. Itt sem tudta visszafogni magát, s dalra fakadt. Részleteket azóta sem tudni arról, mi késztette éneklésre a miniszterelnököt, egyedül az bizonyos, hogy a „Szegedi csikós” című örökzölddel örvendeztette meg a kínai bankárokból verbuválódott hallgatóságát.