Szőlő utcai botrány: a kormány hallgat, a DK vizsgálatot követel

HírKlikk 2025. október 16. 10:00 2025. okt. 16. 10:00

A DK új országos aláírásgyűjtő akciót indít – de ez nem a Fidesz-féle „konzultáció”. A KlikkTV Mélyvíz című műsorában Gy. Németh Erzsébet, a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője beszél arról, miért akarják, hogy Magyarország végre csatlakozzon az Európai Ügyészséghez, bevezesse az eurót, és egyértelműen kimondja: az ország helye az Európai Unióban és a NATO-ban van.

A műsor nemcsak az akció céljait tárja fel, hanem a jelenlegi kormány cinikus politikai kommunikációját is leleplezi: hogyan próbálja a hatalom a gyermekvédelmi botrányokat eltussolni, miközben „keresztény értékekről” beszél.

Gy. Németh Erzsébet elmondja, hogyan próbálja a DK napirenden tartani a Szőlő utcai gyermekotthon ügyét, miért követelik a független vizsgálóbizottság felállítását, és mit tapasztaltak, amikor bejutottak az intézetbe.

A beszélgetésben szó esik a kormány felelősségéről, a hazugságspirálról, és arról is, mit jelent ma ellenzékinek lenni egy olyan országban, ahol a közbeszédet a gyűlölet uralja. Megtudhatjuk, hogyan dolgozik a DK 106 jelöltje a terepen, milyen programmal készülnek a következő választásra, és miért nem adják fel az európai Magyarország ügyét.

Ha érdekel, hogyan próbál az ellenzék valódi cselekvéssel, nem propagandával válaszolni a kormány cinizmusára, ezt az interjút nem szabad kihagynod.

Hívj meg minket egy kávéra és ezzel támogasd munkánkat: https://buymeacoffee.com/klikktv