Algyő polgármestere: ez egy választási kamu, sajnálom a katonákat, akik parancsra itt bohóckodnak

HírKlikk 2026. március 17. 08:00 2026. márc. 17. 08:00

Miután a településen is megjelentek a katonák, hazaárulásnak nevezte a Csongrád-Csanád megyei Algyő független polgármestere, hogy a kormány folyamatosan azzal riogatja a lakosságot, veszélyben vannak.

Nettó hazaárulásnak tartom ezt a fajta riogatást. A kormány most már nyíltan a saját lakosait félemlíti meg – mondta azzal kapcsolatban a Magyar Hangnak Molnár Áron, Algyő polgármestere, hogy alig két hete a Csongrád-Csanád megyei nagyközségben is megjelentek a magyar katonák, őrizni az ott található földgáztározót. A közel kétmilliárd köbméter kapacitású létesítmény naponta akár 25 millió köbméter földgáz tárolására is képes.

A polgármester hozzátette, őt, mint településvezetőt, aki nem mellesleg a védelmi bizottság elnöke, a honvédség vagy a szakminisztérium sem kereste meg, nem értesítette arról, hogy egy, a közigazgatási területükön lévő cégnél katonai jelenlétre kell számítani. Ez szerinte egészen elképesztő. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy nemcsak ő nem tudott az egészről, hanem a magasabb szintű védelmi bizottságok sem. Közel egy héttel a katonák érkezése után kapott egy e-mailt arról, hogy jönnek, de azt meg már el sem olvasta, hiszen a helyzet napok óta adott volt.

– Ki kell mondani: ez egy választási kamu, kérem az algyőieket és mindenkit, aki találkozik ezekkel a hírekkel, hogy így is kezeljék ezt az egészet. Nagyon sajnálom a katonákat, akik parancsra itt bohóckodnak, úgy, hogy esélyük se mutatkozna, ha tényleg komoly veszélybe kerülnének ezek a létesítmények. Az, hogy itt kell lenniük biodíszletként, nekik is megalázó, és mindenkinek, aki ebben valamilyen szinten rész kell, hogy vegyen – mondta.