Kásler: fegyelmezettséggel megelőzhető a harmadik hullám
A miniszter úgy gondolja, hogy intő példa lehet Portugália hirtelen és óvatlan nyitása.
„Elkötelezettek vagyunk az élet mielőbbi normalizálása mellett, de ez csak a megfelelő védettség kialakítása és egy kedvező járványügyi helyzet mellett lehetséges” – jelentette ki Facebook-oldalán az emberi erőforrások minisztere.
Kásler elmondta, hogy most, a hetekben nagyobb szükség lesz a türelemre és a bölcsességre, mint eddig, mert társas lényként, a rendhagyó állapot az idő előrehaladtával mind jobban próbára tesz bennünket.
„Az óvatlan, hirtelen nyitást viszont, amelynek veszélyeire most éppen Portugália szolgál intő példával, elemi érdekünk elkerülni. A kulcsszavak hazánkban éppen ezért az óvatosság és fokozatosság lesznek” – jegyezte meg Kásler.
A miniszter biztat mindenkit, hogy éljen az oltás lehetőségével és maradjon mindenki fegyelmezett.
„Fegyelmezettségünkön ugyanis egy, már több országban is tapasztalható, harmadik hullám megelőzése múlik” – zárta bejegyzését Kásler Miklós.