A reuma kialakulásának lelki okai

Bánky Erika 2015. augusztus 28. 11:55 2015. aug. 28. 11:55

A reuma az ízületek,izmok,csontok,inak fájdalmas megbetegedése. Különböző mértékű fájdalommal járhat attól függően, hogy milyen stádiumban van. Az állandó fájdalom jelentősen megviseli és lerövidítheti életünket.

Reuma

Ma már népbetegségnek számít. A betegség kortól és nemtől függetlenül mindenkit érinthet. A reumás betegség fájdalmat és merevséget okoz az ízületekben, nyakban, háton. Eltarthat néhány napig, de akár rokkantsághoz is vezethet.

Reumás betegséget okozhat elhízás, rossz testtartás, de egyes tudósok szerint lelki okokra, elfojtott indulatokra is visszavezethető.

A reuma voltaképpen a határtalan akarat kifejeződése, a meg nem valósult hatalomvágy, hogy az ember mindent tudjon, uralkodjon és irányítson.

Elfojtott indulatok

A reuma a megfigyelések alapján a környezettel szemben tanúsított, merev, makacs magatartással párhuzamosan jelentkezik. Elfojtott indulatok, felgyülemlett düh,méreg, agresszió, bosszúvágy, mind izomfeszülést okoz. A betegek akár már gyerekkortól kezdve úgy próbálják levezetni az agressziójukat, hogy görcsösen feszítik izmaikat. E lefékezett energiák testi síkon a nem kiválasztódott anyagcseretermékek, húgysav lerakódását hozzák létre az ízületekben, porcokban. Leggyakrabban a lábfejekben, a lábujjakban, a kéz és a könyök ízületeiben.

Elfojtott érzelmek

A reumás betegek nem csak az indulataikat, agressziójukat, hanem szomorúságukat, csalódottságukat is képtelenek normális módon megélni, erős kontroll alatt tartják. Hajlamosak a keserűségüket olyan szinten magukban tartani, hogy azzal saját életenergiájuk áramlását is megakadályozzák. Merevségük további izomfeszüléshez, egyre kötöttebb izmokhoz és nagyobb fájdalmakhoz, végső soron mozgáskorlátozottsághoz vezetnek. Ez főleg időseknél gyakori, akik képtelenek az új viszonyokhoz alkalmazkodni, görcsösen ragaszkodnak a megszokott dolgokhoz, elképzelésekhez.

Nagy fokú rugalmatlanság

A reumás betegek nem túl rugalmasak, bár lelkiismeretesen végzik a dolgukat, és szerények, másokhoz nem szívesen alkalmazkodnak, szeretnek kritizálni, gyakran kibékíthetetlen ellenfelek. Az elfojtott düh, felgyülemlett keserűség mások cselekedeteinek kritizálása gyulladásos folyamatokat indít el ott, ahol elfojtódott. Az elfojtott energiák testi síkon az anyagcseretermékek lerakódását okozzák és olyan gyulladást indíthatnak el a szervezetben, amelyek ízületi fájdalmakhoz, egyre nagyobb méreteket öltő testi merevséghez és mozgásképtelenséghez vezethet.

Hogyan oldhatóak fel az elfojtott érzések?

Érzelmeink felismerésével, feloldásával , mozgással enyhíthetjük a reumatikus tüneteket. A testmozgás csökkenti a stresszt, erősíti a csontokat, javítja a hangulatot.

Ha már semmi sem segít, forduljunk szakemberhez. Pszichológus és kineziológus segítségét is kérhetjük.