Magnézium a belső feszültség ellen

HírKlikk 2015. április 2. 15:53 2015. ápr. 2. 15:53

Felgyorsult és teljesítményorientált világban élünk - találkozunk a megállapítással szinte nap mint nap. Ez egyrészt igaz, másrészt hatással van életünkre, szervezetünkre is. Ahhoz, hogy minden téren időre és elvárás szerint teljesítsünk, testileg és lelkileg is egészséges egyensúlyban kell lennünk.

Van, akinek ez gond nélkül sikerül, és van olyan típusú ember is, akinél gondot okoz, tünetei lesznek: kimerül, kapkodóvá válik, figyelmetlen, ingerült. Ha még ráadásul hölgy illetőről van szó, fokozhatja szervezete feszültségét az a sokrétű tevékenység, ami egy család mindennapjainak összefogásából adódik össze, ehhez jön még a munka, esetleg a tanulás. Egyszóval nem könnyű folyamatosan ugyanazt a szintet hozni sem a munkában, nem a magánéletben.

A stressz

Eredetileg pozitív hatásai miatt alakult ki a stresszes állapot. Az adrenalin szint emelkedése jobb, gyorsabb reakciókat tett lehetővé a külvilág hatásaira, például, amikor üldözőbe vette Őzit egy ragadozó, gyorsabban tudott előle elfutni, mint valaha. Sajnos ma már másképp súlyozódik a stressz fogalma, hiszen nem a szó szoros értelmében vett életben maradásért stresszelünk.

Gondjaink inkább mentális, mint fizikai jellegűek, ezért a jótékony hatású stressz negatív hatású belső szorongássá alakult át. Fő lelki okai leggyakrabban a magunk iránti elégedetlenség és félelem attól, hogy nem tudunk megoldani egy adott konfliktust, vagy, hogy nem vagyunk elég jók a környezetünk számára.

Kevesen tudják, hogy az idegrendszer normális működéséhez sok kalciumra és magnéziumra van szüksége a szervezetnek. Magnéziumhiány következtében rosszabbul viseljük a stresszt és számos, stresszhez kapcsolódó panaszunk is lehet, például enyhe alvászavar vagy idegesség. Az egyoldalú táplálkozás mellett pedig akár magnéziumhiány is kialakulhat. Szervezetünk a fokozódó magnéziumszükségletre fáradékonysággal, ingerlékenységgel reagál, anyagcsere-zavarok léphetnek fel, vagy romolhat a vérkeringés.

Magnézium pótlása

Vannak jelek, melyek arra utalhatnak, hogy magnéziumhiány lépett fel nálunk, de házilag ezt sajnos nem deríthetjük ki. Ha idegességet, ingerlékenységet, enyhe szorongást tapasztalunk, vagy gyomorgörcsünk, lábikragörcsünk, szívdobogás érzésünk adódik, akkor érdemes elgondolkodni a kúraszerű magnéziumpótláson.

Kimerült, stresszes, feszült idegrendszerünket felvértezhetjük MagneB6-tal, de tudnunk kell, hogy a magnézium és a B6 vitamin nem nyugtató hatóanyagok, tehát nem tapasztalható azonnali hatás egy stresszes helyzetben. Ezen összetevők hatással vannak az idegrendszerre, így hosszabb távon fejtik ki hatásukat! Így leszünk egyre strapabíróbbak, összeszedettebbek és hatékonyabbak a mindennapokban.

A magnézium jótékony hatásai a teljesség igénye nélkül:

részt vesz a normál energiatermelő anyagcsere-folyamatokban
hozzájárul az idegrendszer megfelelő működéséhez és a normál pszichológiai funkció fenntartásához
hozzájárul a normál izomműködéshez
részt vesz a normál csontozat fenntartásában
hozzájárul a fáradtság és kifáradás csökkentéséhez

Bár nem mindenféle stresszre jelent segítséget a MagneB6, gondterhelt, de fennálló magnéziumhiány esetén a feszült élethelyzeteket sok esetben könnyebben orvosolhatunk, ha tudatosan, rendszeresen szedve felkészítjük testünket az olyan helyzetekre, melyeket magnéziumhiányosan rosszabbul kezelnénk. A rossz reakciókon és indokolatlan ingerültségeken túl pedig olyan testi tüneteket enyhítéséhez is hozzájárulhat, mint az izomgörcs vagy hölgyeknél a premenstruációs szindróma. Könnyítsük meg magunk és környezetünk életét magnéziummal!