Hogyan is van ez? Tessen má’ elárulni!
Hogyan is van ez?
Egyrészt: „a kormány a jövő évi adótörvények kapcsán közölte: 2025-től több adó és illeték mértéke minden évben automatikusan növekszik az infláció mértékével, E tételek közé tartoznak a dohánytermékek is. A KSH által mért éves infláció 2024 júliusában 4,1 százalék volt.”
Másrészt: „Inflációkövető nyugdíj: a kormány szerint 3,2 százalékkal emelkedtek az árak a boltokban.
Miután ebben az évben 3,2 százalékos inflációra számítanak, a nyugdíjemelés mértéke is ekkora. Ez 234 ezer forintos átlagnyugdíj esetében havi mintegy 7500 forintos, éves szinten csaknem 90 ezer forintos emelést jelent – ismertette az államtitkár.”
Amiből is az következik ugyebár, hogy 4,1 százalék = 3,2 százalék. Mind a kettő az inflációkövetés mértéke, mégpedig attól függően, hogy viszik (akkor több), vagy adják (akkor kevesebb).
Kíváncsi leszek, hogy melyik párt vagy mozgalom vállalja majd, hogy erre az „úri huncutságra” magyarázatot követeljen az uraktól… És arra is, mit szól majd ehhez a Hágai Bíróság – ha odáig jut a per…
Cikkünkön kívül a Nyugdíjas Parlament elnöke is kifejtette a véleményét. Karácsony Mihály az ATV-nek azt mondta, az idősek nem nagyon értik, hogy miért 4,1 százalékkal számol a kormány, amikor be kell szedni a pénzt és miért 3,2 százalékkal, amikor ki kell adni azt. Hozzátette, egyre inkább távolodik a dolgozói átlagfizetéstől az átlagnyugdíjak összege, miközben épp az aktív korúak fogyasztása hajtja az inflációt”.